Facebook Analytics
Blog

Kendi Siteni Kur

Kendi Siteni Kur

Kendi Siteni Kur

Kendi Siteni Kur; size sürekli verilen bir tavsiyedir. Öyle ki, herhangi bir ticari işletme bir yana artık kişilerde dünya ile iletişim halinde olmak için web araçlarını kullanır. Bu etkili iletişim aracını etkin biçimde kullanmanızı sağlayan web sitelerini nasıl kurabileceğinizi biliyor musunuz? Kendi sitenizi kurabilmek için öncelikle web sitelerinin nasıl çalıştığını biliyor olmanız gerekir. Web sitelerinin çalışma prensibi, bir sunucu üzerinden hazırlanan yazılımın dünyaya sunulması şeklindedir. Web sunucuları, içerisinde çok sayıda web sitesi bulunan birer bilgisayar gibi düşünülebilir. Tabii bu bilgisayarlar, evlerimizde kullandığımız cihazlardan oldukça farklı ve gelişmiş cihazlardır. Size kendi siteni kur dendiğinde, öncelikle yapmanız gereken web sunucularını ve alan adınızı satın almaktır. 
 
Alan adı ve barındırma işlemleri 
 
Alın adı; web sitenizin adres çubuğuna yazıldığında ulaşılmasını sağlayan benzersiz adrestir. Esasında alan adlarının hepsinin biraz sayısal karşılığı bulunur. Bu sayısal değer, evrensel isim sunucuları tarafından olan adınızla eşleştirilerek, kullanıcının rap sunucunuza, yani barındırma hesabınıza ulaşması sağlanır. Hosting olarak da tanımlanan barındırma hizmetleri, farklı standartlarda sunulabilir. Web sitesinin kullanıcı sayısı ve içerisindeki yazılımı niteliklerine bağlı olarak, sunucu biçiminde barındırma hesapları tercih edebileceğiniz gibi, basit hosting hesapları da kullanabilirsiniz. Aslında buradan bakıldığında kendi siteni kur şeklinde bir yönlendirmenin çok da basit bir sonucu olmadığı kolaylıkla görülebilir. Web sitelerinin genelde profesyonel olarak tasarlanması daha doğrudur.
 
Profesyonel web tasarımı nasıl yapılır? 
 
Kendi siteni kur, başlığı ile hizmet satışı yapan birçok firma bulunur. Bu firmaların bir kısmı yurt içinde hizmet verirken, bazıları global servislerdir. Bu hizmetlerin tamamının ortak özelliği; çok gelişmiş sistemler yerine basit web sitelerini kullanıcılara sunuyor olmalarıdır. Esasında bu sistemlerin neredeyse hiçbiri tam anlamıyla ücretsiz de değildir. Bu nedenle web sitesi ihtiyacınız olduğunda, profesyonel firmalarla çalışmanız daha doğru bir seçim olacaktır. I·stediğiniz tüm özellikleri eksiksiz bir şekilde kurabileceğiniz, dilediğiniz zaman geliştirme talebinde bulunup, her türlü özelliğini özgürcü dizayn ettirebileceğiniz web siteleri, size Uzmanlar tarafından sunulur. Bu tür tasarımlar, hazır site hizmeti veren firmaların talep ettikleri fiyatlardan çok daha yüksek olmamakla birlikte, butik özellikleri sayesinde daha efektif olabilirler. Sizde bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle bizimle iletişime geçerek hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.