Facebook Analytics
Blog

Mobil Girişlere Duyarlı Web Tasarımın Artıları

Mobil Girişlere Duyarlı Web Tasarımın Artıları

  Profesyonel web tasarımı ile ilgilenen herkes mobil uyumlu web tasarım kavramını duymuş ve hakkında az da olsa araştırma yapmıştır. “Responsive tasarım” olarak da adlandırılan bu tasarım modeli kurumsal web tasarımlarına sahip olmak isteyen firmalara internet üzerinde birçok avantaj sağlamaktadır. Seo optimizasyonu ile bugün bir web sitesinin sahip olması gereken iki önemli özellikten biri olarak karşımıza çıkan mobil uyumlu web tasarım, sanıldığının aksine kolay yönetilir ve uygun maliyetlidir. Kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi artıran, sitenize daha çok cihazdan erişim alan ve sitenizde geçirilen sürenin olumlu bir deneyime dönüşmesini sağlayan bu tasarım modeli, web tasarımı yapan firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilmekte ve tüm kurumsal firmalar, web sitelerine mobil uyumlu web tasarım yaptırmaktadır.

İnternet kullanıcılarına daha kullanışlı bir deneyim sunan bu tasarım modeli, web sitenizde rahat bir gezinti imkanı da sunar. Günümüzde internete mobil cihazlardan erişimin artması, web yazılım ajanslarını da mobil uyumlu web site tasarımlarını artırmaya yönelik girişimlere itmiştir. Mobil uyumlu web sitesi, yeni bir web sitesi oluşturmak anlamına gelmemekte sadece varolan bir siteye yeni bir modül eklemek anlamına gelmektedir. Mobil uyumlu web siteleri, arama motorları tarafından öncelik tanınan ve aramalarda ön sıralarda gösterilen siteler olduğu için de bu tür tasarımlara sahip olan sitelere olan rağbet artmıştır. Az önce de belirttiğimiz gibi mobil uyumlu web tasarımları, farklı bir site olarak oluşturulmayıp ana siteye ayrı bir uzantı ile eklemlenirler. Bu durum size hem web sitenizi hem de mobil sitenizi aynı panel üzerinden idare etme imkanı sağlar. Böylelikle siz de hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Mobil cihazlara entegre bir şekilde çalışmayan web siteleriyle karşılaşan internet kullanıcıları web sitesinde yer alan yazıları ve resimleri karışık ve düzensiz bir şekilde görüntüleyebilir, bu da web sitenizin ve dolaylı olarak sizin prestijinizi olumsuz yönde etkiler. Bunlara ek olarak, mobil girişlere duyarlı bir web tasarımınızın olmaması profesyonelliğiniz konusunda kuşkulara yol açar ve internet rekabetinde sizi geri sıralara atar. İnternetin yükselen trendini lehinize çevirmek ve yarışta yer almak istiyorsanız, mutlaka mobil uyumlu web sitesine sahip olmanız ve bu hizmeti profesyonel web tasarımı yapan firmalardan almanız gerekmektedir.