Facebook Analytics
Blog

Web Sitesi Kurmak

Web Sitesi Kurmak

Web Sitesi Kurmak

Web sitesi kurmak; tanım olarak bir web sitesi açmak ve gerekli teknik zemini oluşturarak yazılımı yayınlamak biçiminde ifade edilebilir. Site açmak, birkaç farklı şekilde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Web sitenizi yazılım bilginiz var ise kendiniz yazabilir web yayını yapabilirsiniz. Ancak Web siteleri yalnızca yazılım boyutuna sahip uygulamalar değildir. Web sitesi kurma sürecinde, grafik tasarım uygulamaları, içerik geliştirme çalışmaları arama motoru optimizasyonu gibi bir takım ek uygulamalar gereklidir. Bireysel olarak çoğunlukla bütün bu kavramlara hakim olabilmek kolay değildir. Web sitesi kurmak için yola çıkan yazılım uzmanları dahi, diğer işlemler için çözüm ortaklarına başvururlar.

Oysa web tasarım firmaları; yaptıkları gündelik iş; web sitesi kurmak olduğundan kadrolarında bütün bu fonksiyonları karşılayacak personelleri barındırırlar. Sonuç olarak, web sitesinin geliştirilmesinde ihtiyaç duyulan tüm fonksiyonları kendi kaynakları ile karşılayabilir süreci en kısa zamanda ve sorunsuz biçimde tamamlayabilirler.

Web sitesi kurmak için ne gereklidir?

Bir web sitesi kurmak için kendinize ait alan adı veya ücretsiz alan adı sağlayıcılardan temin edeceğiniz bir alt alan adı kullanabilirsiniz. Kurumsal firmalar için alt alan adları doğru seçenekler değildir. I·sminizin yanında, size servis veren firmanın adının geçmesini istemezsiniz. Dolayısıyla özgün bir alan adı Satın alıp kullanmanız doğru olacaktır. Aynı şekilde, sitenizi barındırmak bir hosting hesabı temin ederken de, ücretli veya ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz barındırma hesapları, reklam içerdiği gibi, ücretsiz formatları ile size ait alın adının kullanmanıza izin vermeyebilirler. Ayrıca ücretsiz barındırma hesapları çok düşük kullanım limitlerine sahiptir. Bu nedenle genellikle ücretli hosting hizmetleri web sitesi kurmak için doğru seçimdir.

Web sitesi kurmak için son adım ve aslında en önemli adım; site yazılımı ve tasarımının yapılmasıdır. Boşanmada hosting ve alan adı alırken olduğu gibi en nitelikli servisi tercih ederek birkaç tıkla işlem yapamazsınız. Burada uzmanlar tarafından yazılım geliştirmesinin yapılması ve görsel Tasarımın yine uzman ekiplerce yapılması gerekir. Hazır site tasarım araçları sizi belli ölçekte sonuca götürüyor olsa da, bu araçlar ne sınırsız şekilde ücretsiz, ne de kullanım özellikleri bakımından limitsiz değildir. Web sitesi kurmak için, alanında uzman bir web tasarım firmasını tercih etmeli, ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak, nitelikli çözümleri ulaşmalısınız.