Facebook Analytics
Blog

Web Sitesi Yapımı

Web Sitesi Yapımı

Web Sitesi Yapımı

Web sitelerinin görünüşte var olmaları, kullanıcılar üzerinde yeterli etkiyi ortaya koydukları anlamına gelmez. Web sitesi yapımı, sadece görsel olarak bir yapının ortaya çıkarılması değil, site sahibinin kullanıcıları etkin biçimde erişebilmesini sağlayan bir yapının ortaya çıkarılmasıdır. Kullanıcılar, web sitelerini kolay kullanabildikleri rahatlıkla anlayabilecekleri koşullar altında dikkate alır. Kullanıcı dostu olmayan siteler, hemen çıkma oranının çok yüksek olduğu sitelerdir. Oranın yüksekliği, hem arama motorları nezdinde sitenin değerini azaltır hem de, reklam yapılıyor ise tıklama başı ödenen bedenin boşa gitmesi anlamına gelir. Dolayısıyla web sitesi yapımı sürecinin en önemli ayağı, sitenin doğru içimde tasarlanmasıdır. Yeterli niteliklere sahip olmayan Web siteleri, göz alıcı şıklığa sahip olsalar da efektif olmazlar.

Kullanıcı dostu web sitesi yapımı

Araştırmalara göre, internet kullanıcılarının web sitelerinden bekledikleri temel özellik; sitelerin hızlı yüklenmesidir. Bu noktada web sitesi yapımı sürecinde, tasarım özelliklerinin buna uygun olarak geliştirilmesi hayati öneme sahiptir. Zira arama motorlarında ön sırada çıkmanızı sağlayan, SEO kriterleri kullanıcıların davranışlarına göre belirlenir. Google, sitelerin yükselme değerinin, açılma hızına önemli ölçüde bağlı olduğunu ifade etmektedir. Bunun yanında web sitelerinin anlaşılır ve mobil cihazlarla uyumlu olması da bir gerekliliktir. Mobil uyumlu Web siteleri çoğunlukla hızlı yüklenme özelliğine de sahiptir. Web sitelerinin mobil cihazlarda kullanılabilmeleri için; veri büyüklüğü bakımından belli değerlerin altında olması gereklidir. Bunun için tüm cihazlarla uyumlu siteler tasarlanır ve web sitesi yapımı süreci bu zemin üzerine inşa edilir.

Arama motorları ile uyumlu web sitesi yapımı

Web siteleri gerek kullanıcı deneyimi, gerekse içerik bakımından arama motorları ile uyumlu biçimde inşa edilmek zorundadır. Web sitesi yapımı sürecinde, sitenin en efektif hale gelmesini sağlayan kurallar esasında arama motoru optimizasyonu kuralları ile aynıdır. Mobil uyumlu, kullanıcı dostu ve arama motorları ile uyumlu web sitesi yapımı, firmamız tarafından sunulan hizmetlerin başında gelir. İhtiyaçlarınız ile paralellik arz edecek biçimde geliştirilen web siteleri, daha çok kullanıcıya erişebilmeniz için optimize edilerek sizlere arz edilmektedir. Nitelikli web sitelerine  uygun koşullarda ulaşabilmek için bize hemen ulaşınız. Firmamızın sahip olduğu deneyim değerlerimizi üzerine inşa ettiğimiz vizyonumuz ile sizlere dijital medyada etkin biçimde var olma olanağını sunuyoruz. Her boyutta işletme ve kişi için sunduğumuz hizmetlerimizden hemen faydalanmaya başlamak için bizi şimdi arayınız.