Facebook Analytics
Blog

Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

                 Bir web sitesine sahip olmayı istemek, kitlelere açılmak ve tanıtım alanında çağ atlamak için oldukça önemli bir adımken seçeceğiniz doğru bir web tasarım ajansı da bu yoldaki en iyi arkadaşınız ve çözüm ortağınız olacaktır. Eğer bu yola deneyimsiz bir arkadaşla çıkarsanız, sonuçlar hiç de beklediğiniz gibi olmaz. Bu nedenle size bir web sitesi tasarımı yapacak olan web tasarım ajansları arasından en kalitelisini ve en deneyimlisini seçmelisiniz.

                Günümüzde web sayfası tasarımı hizmeti birçok profesyonel firma tarafından verilse de kurumsal web sitesi tasarımı hizmeti veren ve bu konuda yeterli deneyime sahip olan firma sayısı oldukça azdır. Kurumsal internet sitesi tasarımının oldukça olumlu sonuçlar verdiğini bilen ve geleceğine önem veren birçok firma kurumsal web sitesi tasarımına yönelmekte ve profesyonel yardım alarak kendi web sitelerini oluşturmaktadır. Ancak profesyonel yardım alacağınız web tasarım ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Bu yazımızda, bu hususlara değinecek ve doğru web tasarım firmasını seçmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

                Öncelikle bir web tasarım şirketini başarılı kılan en önemli unsurlardan biri de önceden bitirdiği projeler ve referanslarıdır. Web tasarım firmaları arasındaki en temel başarı ölçütü müşteri memnuniyetidir. Eğer siz de bir web tasarım şirketi ile anlaşma sürecindeyseniz mutlaka bitirdiği projelere göz atmalı ve müşterilerinin memnuniyetini ölçmelisiniz. Firma hakkında herhangi bir şikayetin olup olmadığını ve firmanın sahip olduğu geri dönüşleri bu şekilde kolayca öğrenebilir ve firma hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

                Daha sonra anlaşma sürecinde olduğunuz web tasarım ajansının düzeyi ile kendi kurumsal düzeyinizi karşılaştırmalı ve kendi düzeyinize uygun bir ajans seçmelisiniz. Küçük ve orta düzeyli ajansların yaptığı projelerin ses getirmesi ve tanıtımınıza katkı sağlaması oldukça zordur. Ancak daha önce sizin projenize benzer birçok projenin altından başarıyla kalkmış bir web tasarım firması, yeterli tecrübeye ve birikime sahip olduğu için, size uygun bir çözüm ortağı olacaktır.

                Son olarak birlikte çalışacağınız web tasarım şirketinin size satış esnasında ve satış sonrasında vereceği hizmet ve destekleri ayrıntılı bir şekilde öğrenmeli, web tasarım şirketinin özgün şablonlar kullandığından da emin olmalısınız. Çünkü özgün şablonlar prestijiniz için büyük önem arz ederken, özellikle satış sonrası alacağınız destek de site yönetimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kod bilmeden, kendi web sitenize yeni gönderiler ekleyebilmek sizin için büyük bir kolaylık olacağından, buna uygun bir şablon istemeniz de sizin için oldukça doğru bir seçim olacaktır…