E-mail Marketing

E-mail Marketing

Markaların belirli bir hedef kitleye ulaşmak üzere yaptığı tanıtım, bilgilendirme, kutlama mesajlarında elektronik posta yöntemini kullanmasına e-mail marketing (e-posta pazarlaması) denir. E-posta pazarlaması, çağın iletişim teknolojilerine uygun olarak reklam ve tanıtım yapmayı sağlayan, ROI (yatırımsal geri dönüş) ve hedef kitleyle etkileşimi en yüksek olan dijital pazarlama yöntemlerinden biridir.

E-mail marketing (e-posta pazarlaması) yaparken hedeflemeyi, zamanlamayı, kişiselleştirmeyi, dikkat çekici içerik oluşturmayı ve raporlamaya gerekli önemi göstermezseniz yüksek geri dönüş beklemek sadece hayal olarak kalabilir.

İlk e-postayı kimin gönderdiğini biliyor musunuz? Peki, ilk e-posta pazarlama kampanyasını kim yapmıştır? Merak ettiniz değil mi? E-mail marketing’de içerik ile dikkat çekmeli uygulamayı profesyonelce yapmalısınız. Doğru stratejilerle yapılan e-mail marketing markalar için yüksek kazanç sağlayan büyük bir avantajdır. Zemedya olarak bütün e-mail marketing süreçlerinizi titizlikle yönetiriz.

E-Mail Marketing hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin…

[Yazıyı yarıda bırakıp Google’de araştırmadıysanız cevabı burada okuyabilirsiniz. İlk e-posta, 1971 yılında Amerika Birleşik Devletler Savunma Bakanlığına bağlı bir dağıtım ağı olan, ARPANET (Gelişmiş Savunma Araştırmaları Projeleri Birimi dağıtım ağı) bünyesinde mühendis olan Ray Tomlinson tarafından gönderilmiştir. İlk e-mail marketing (e-posta pazarlama) kampanyasını ise 1978 yılında Digital Equipment Corp Pazarlama Müdürü Gary Thuerk başlatmıştır. 1978 yılında, bilgisayar üreticisi olan DEC şirketinde çalışırken ARPANET üzerinden neredeyse 400 müşteriye aynı anda toplu e-posta göndermiştir. 13 milyon dolarlık DEC ürünü satışını sağlayan bu ilk toplu e-posta gönderimi e-posta pazarlamasının başlangıcı olarak kabul edilmektedir.)

Hizmetler

Hemen Teklif Al