İçerik Yazarlığı ve Basın Bülteni

İçerik Yazarlığı ve Basın Bülteni

İçerik Yazarlığı

En etkili iletişim araçlarından biri olan dil, insanları, kurumları, markaları tanımamızı sağlıyor. Kurduğumuz ilk cümle karşımızdaki kişiyi nasıl olumlu veya olumsuz etkiliyorsa, internette okuduğumuz bir içerik de insanları etkiliyor. Bu sebeple içerik, şirketlerin ve markaların online (çevrim içi) itibarı açısından çok önemli rol oynuyor. Burada da içerik yazarlığı devreye giriyor.

İçerik yazarlığı, ürün veya hizmet tanıtımı ya da blog yazarlığı olarak web siteleri için içerik üretmektir. İçerik yazarlığı ile çevrim içi (online) hedef kitlenin dikkatini çekmek ve onları bilgilendirmek amaçlanır. İçerik yazımı, markanız için yapacağınız içerik pazarlama faaliyetlerinde size yardımcı olur. İyi bir içerik hedef kitlenize ulaşır ve görevini yerine getirmiş olur.

Basın Bülteni

Basın bülteni, kurumunuz, şirketiniz veya markanız ile medya arasında bir iletişim köprüsüdür. Şirketin kendisi, ürün ve hizmetleri hakkında bilgi vermek ve özellikle de medya ile ilişkilerini güçlendirmek için kullandığı en önemli PR (halkla ilişkiler) aracıdır. Şirketler, medya kuruluşlarına gönderdiği basın bülteni ile hedef kitlesini bilgilendirir. Kötü bir basın bülteni kötü bir PR demektir. Bu sebeple, bültenlerin format ve içerik kurallarına uygun olması gerekmektedir. Haber değeri taşımayan, doğru şekilde hazırlanmayan, yazım hataları içeren bir metnin basın bülteni olarak değerlendirilmesi ve yayımlanması ihtimali düşüktür.

Zemedya olarak basın bülteni hazırlanması konusunda deneyimli ekibimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Basın bülteni hazırlandıktan sonra medya planlaması yapılmalı ve doğru zamanda servis edilmelidir. Basın bülteni hazırlamanın yanı sıra ulusal medyaya servis edilmesi ve basın takip raporları konusunda da hizmet veriyoruz.

İçerik yazarlığı ve basın bülteni hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayın...

Hizmetler

Hemen Teklif Al