Facebook Analytics

Kurumsal Web Tasarım

İnternet dünyasında var olabilmek için ihtiyaç duyulan web sitesi sıradan bir web tasarım ve yazılım olamaz. Kurumsal web sitesi nedir ? nasıl olmalı ?

Kurumsal bir web sitesini bulunabilirliği ve kreatif tasarımı olan olarak tanımlayabiliriz.

Arama Motorlarında Bulunabilirlik Nedir ?

Bir hizmet veya ürüne ulaşmak için google vb. arama motorlarında araştırma yaparız. Bu araştırmalarda karşımıza çıkan internet sitelerini inceleyerek karar veririz. İlk sayfada olan veya düzenli olarak sonuçlarda yükselen sıralama grafiği çizen web sitesi kurumsaldır. Web sitenizin bulanabilirliği yüzlerce faktörlü standart seo kriterlerine bağlıdır. Standart kriterler dışında sektörünüz, rakipleriniz analiz edilmeli hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlayacak anahtar kelimelerine göre startejik seo ile web sitesi hazırlanmalıdır. Böylelikle organik bulunabilirlik konusunda hızla yükselmeniz mümkün. Bulunabilirlik için ücretli dijital reklam mecraları da kullanılabilir. Arama motorlarına uygun bir web içeriğiniz ve siteniz yok ise dijital mecralarda yürüteceğiniz reklam kampanya bütçeleriniz diğer reklam verenlere göre daha yüksek belirlemeniz gerekiyor. Dijital reklam mecraları sonunda web sitenizi referans alıyor ve ziyaretçileri en doğru kurgulanmış web sitesine yönlendiriyor.

Kreatif Kurumsal Web Tasarım Nedir ?

Markanın logosundan esinlenerek hedef kitlelesine göre web sitesindeki içerikleri dikkate alarak tasarlanmasıdır. Sadece logodaki renklere göre web sitesinde ki metin renklerinin uygulanması değildir. Kreatif web tasarım web sitesini ziyaret edenlerde güven ve beğeni hissini verebilmelidir. Ziyaretçileri web tasarımın etkisiyle site içerisinde gezinmesine teşvik etmelidir.

Kurumsal web tasarım bulunabilirliği ve tasarımıyla bir bütündür. Mobil cihazlara uygun olmalıdır. İnternet sitemiz mobil cihazlara uygun web tasarıma sahip değil ise % 50 müşteri kaybediyoruz demektir. Teknik kuralların doğru olarak uygulandığı ancak kreatif ve hedef kiteleye uygun tasarlanmayan bir web sitesi kurumsal sayılamaz ve başarı oranı düşük olacaktır. Aynı şekilde kurumsal web tasarım yapılmış ancak bulunamayan bir web siteside kurumsal sayılamaz.

Kurumsal Web Sitesine Sahip Olmamanın Dezavantajları Nedir ?

a) Bulunabilir değilsek sektörümüzdeki hedef kitlemize müşterilerimize rakiplerimiz ulaşıyordur.
b) Bulunabiliriz fakat kreatif profesyonel mobil cihaz uyumlu web sitemiz yok ise; Hedef kitlemiz gelir sonrasında sitemizden ayrılır. İnternet kullanıcıları bir web sitesinde kalıp kalmayacaklarına ilk 3 sn de karar veriyor.

Real Time Analytics