Facebook Analytics

Kurumsal Web Tasarım

İnternet dünyasında var olabilmek için ihtiyaç duyulan web sitesi sıradan bir web tasarım ve yazılım olamaz. Kurumsal web sitesi nedir ? nasıl olmalı ?

Kurumsal bir web sitesini bulunabilirliği ve kreatif tasarımı olan olarak tanımlayabiliriz.

Arama Motorlarında Bulunabilirlik Nedir ?

Bir hizmet veya ürüne ulaşmak için google vb. arama motorlarında araştırma yaparız. Bu araştırmalarda karşımıza çıkan internet sitelerini inceleyerek karar veririz. İlk sayfada olan veya düzenli olarak sonuçlarda yükselen sıralama grafiği çizen web sitesi kurumsaldır. Web sitenizin bulanabilirliği yüzlerce faktörlü standart seo kriterlerine bağlıdır. Standart kriterler dışında sektörünüz, rakipleriniz analiz edilmeli hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlayacak anahtar kelimelerine göre startejik seo ile web sitesi hazırlanmalıdır. Böylelikle organik bulunabilirlik konusunda hızla yükselmeniz mümkün. Bulunabilirlik için ücretli dijital reklam mecraları da kullanılabilir. Arama motorlarına uygun bir web içeriğiniz ve siteniz yok ise dijital mecralarda yürüteceğiniz reklam kampanya bütçeleriniz diğer reklam verenlere göre daha yüksek belirlemeniz gerekiyor. Dijital reklam mecraları sonunda web sitenizi referans alıyor ve ziyaretçileri en doğru kurgulanmış web sitesine yönlendiriyor.

Kreatif Kurumsal Web Tasarım Nedir ?

Markanın logosundan esinlenerek hedef kitlelesine göre web sitesindeki içerikleri dikkate alarak tasarlanmasıdır. Sadece logodaki renklere göre web sitesinde ki metin renklerinin uygulanması değildir. Kreatif web tasarım web sitesini ziyaret edenlerde güven ve beğeni hissini verebilmelidir. Ziyaretçileri web tasarımın etkisiyle site içerisinde gezinmesine teşvik etmelidir.

Kurumsal web tasarım bulunabilirliği ve tasarımıyla bir bütündür. Mobil cihazlara uygun olmalıdır. İnternet sitemiz mobil cihazlara uygun web tasarıma sahip değil ise % 50 müşteri kaybediyoruz demektir. Teknik kuralların doğru olarak uygulandığı ancak kreatif ve hedef kiteleye uygun tasarlanmayan bir web sitesi kurumsal sayılamaz ve başarı oranı düşük olacaktır. Aynı şekilde kurumsal web tasarım yapılmış ancak bulunamayan bir web siteside kurumsal sayılamaz.

Kurumsal Web Sitesine Sahip Olmamanın Dezavantajları Nedir ?

a) Bulunabilir değilsek sektörümüzdeki hedef kitlemize müşterilerimize rakiplerimiz ulaşıyordur.
b) Bulunabiliriz fakat kreatif profesyonel mobil cihaz uyumlu web sitemiz yok ise; Hedef kitlemiz gelir sonrasında sitemizden ayrılır. İnternet kullanıcıları bir web sitesinde kalıp kalmayacaklarına ilk 3 sn de karar veriyor.

Neden Zemedya ?

Zemedya'yı diğer rakiplerinden ayıran ve onu değerli kılan en önemli özelliği tüm işlerinde temel ilke olarak özgünlüğü benimsemesidir. Yani Zemedya ile tamamladığınız bir projede tüm tasarım ve yazılımlar sizin için, size özel olarak yapılmıştır ve sadece size özel kalacaktır. Zemedya, asla hazır tasarım ve yazılım altyapıları kullanmaz ve her bir iş ortağı için özel bir çözüm planı ve özel bir strateji geliştirir.

Çünkü Zemedya, her iş ortağına ilk iş ortağı gibi heyecanla yaklaşır ve her yeni projede yılların tecrübesini ve iş aşkını açığa çıkarır. Bu nedenle Zemedya, profesyonelliğin, ekip ruhunun, deneyimin, çözüm odaklı çalışmanın ve güçlü iletişimin yanında kaliteli, güvenilir ve her zaman yanınızda olan bir çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Eğer siz de profesyonel bir desteğin yanında güvenilir ve kaliteli bir çözüm ortağı arıyorsanız, doğru adrestesiniz.


En büyük ödülümüz, memnuniyetiniz!
Real Time Analytics