B2B / B2C Yazılım Geliştirme

B2B / B2C Yazılım Geliştirme

B2B Uygulamaları Nedir?

B2B (Bussiness to Bussiness), işletmelerin nihai tüketiciler yerine birbiri arasında gerçekleştirdiği ürün, hizmet ya da bilgi alışverişidir. B2B e-ticareti, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlayabiliriz. B2B platformlarında ürün ve hizmetlerin online olarak görüntülenip, anlatılmasının yanı sıra fiyat sunma, teklif alma, teklif verme gibi işlemler de online olarak gerçekleştirilir.

B2B Uygulamaları Hangi Faydaları Sağlıyor?

B2B e-ticaret, geleneksel iş modellerini değiştirerek daha iyi müşteri tatmini ve desteği, yeni ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması, daha iyi servis, daha iyi alış ve satış işlemleri, daha az işletim maliyeti, daha az üretim maliyeti, daha düşük stok maliyeti gibi bir çok fayda sağlamaktadır.

B2B uygulamaları nerelerde kullanılıyor?

• Bayi Otomasyonu: Bayilerin internet üzerinden kolayca sipariş vermesini sağlar. Bayiler verdikleri siparişin durumu, stok bilgisi ve geçmiş siparişler gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilir.
• Saha Satış Otomasyonu: Saha satış ekibinin tablet ve mobil cihazlardan kolaylıkla sipariş oluşturmasını sağlar.
• Destek Otomasyonu: Müşterilere verilecek desteğin internet üzerine taşınarak bunun müşteri veritabanı ile bağlanmasıdır.

B2B uygulamasına mı ihtiyacınız var? Bizimle iletişime geçin...

B2C ve B2C Uygulamaları Nedir?

B2C (Business to Consumer), ürün veya hizmetlerin işletmelerden nihai tüketiciye akışını sağlayan sistemdir. B2C, üretici ve tüketicileri, özellikle firmanızın geleneksel ticaret engelleri olan pazara uzaklık, bilgi eksikliği ve talebe uygun üretim yapılamayışı gibi dezavantajlardan kurtarabilecek size ve firmanıza globalleşme imkânı tanıyacaktır. B2B’de olduğu gibi B2C’de de profesyonel yaklaşım en önemli konudur. Müşteri bilgi güvenliği ve finansal sistemlerin kurgulanması hayati bir önem taşır. Teknolojiyi yakından takip etmeniz ve e-ticaret altyapısında profesyonel bir yazılım firmasıyla çalışmanız gerekir. Yazılım altyapısının yanı sıra işletmenin tedarikten, teslimata tüm süreçlerde değişime gitme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu doğrultuda iyi bir danışmanlık hizmeti de alabileceğiniz yazılım firmalarını tercih etmelisiniz.

Size sunacağımız B2C Uygulamaları firmanızın gücüne güç katacaktır. Bizimle iletişime geçin…

Hizmetler

Hemen Teklif Al