Responsive Web Sitesi Tasarımı

Responsive Web Sitesi Tasarımı

Responsive web sitesi tasarımı nedir?

Responsive tasarım (duyarlı tasarım); kullanıcıya her platformda rahat bir gezinme sağlayan web tasarımıdır. Responsive web tasarımı, bilgisayar, mobil ve tablet cihazlardan girildiğini anlayarak, içerisinde bulunan yazı, resim, menü ve diğer elementlerin boyutlarını otomatik olarak ayarlamaktadır.

Responsive web sitesi tasarımı neden önemlidir?

Türkiye’de 54 milyonun üzerinde internet kullanıcısı bulunmaktadır. Ülkemizde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan internete giriş oranı %45 iken mobil internet kullanımı %50 tablet ile bağlanma oranı ise %5’tir. Bu sebeplerle, farklı ekran çözünürlüklerine göre uyum sağlayan responsive web sitesi tasarımı öne çıkmıştır. Arama motorları da responsive web sitesi tasarımına daha çok önem vermeye başlamıştır. Kolay kullanılabilen ve tüm cihazlardan erişilebilen responsive web tasarımı SEO (arama motoru optimizasyonu) için çok önemlidir. Responsive web sitesi tasarımı, web sitenizi arama motorlarının istediği yapıya kavuşturarak web sitenizin aramalarda daha üst sıralarda çıkmasına katkı sağlayacaktır.

Zemedya, responsive web sitesi tasarımını ilk uygulayıcılarından olmuştur

Kurulduğu günden bu yana tüm teknolojik yenilikleri takip eden Zemedya, responsive web tasarım teknolojisinin ortaya çıkmasıyla müşterilerini bilgilendirmiş ve web sitelerini bu doğrultuda tasarlayarak hayata geçirmiştir.

Web siteniz mobil uyumlu mu?

Hemen şimdi kontrol edin

Tüm Hizmetler

Projeniz için en iyisini birlikte yapalım.

14 yılı aşan uzmanlığımızı ve yeteneğimizi, ürün ve hizmetleriniz ile birleştirelim.

TEKLİF ALIN